برندینگ

عاملی که باعث میشود مشتری همیشه شما را بخاطر داشته باشد 

تعریف برندینگ

طراحی برند در واقع ایجاد یک هویت تجاری است که کاملاً برند شما را نشان می دهد. یک طراح برند می تواند عناصری را ایجاد کند که به طراحی برند تجاری شرکت شما شکل می دهد و عملا نمایانگر شخصیت برند شما است.

۶ گام برای یک برندینگ موفق

۱- اهداف تجاری برند

طراحان به هیچ عنوان نمیتوانند ایده های تجاری شما را تعیین کنند. پس اهداف تجاری برند خود را به طور کاملا مشخص کنید و از مشاوران حرفه ای کسب و کار نیز بهره بگیرید.

۲- تحقیق فضای کسب و کار

بعد از تعیین اهداف، طراحان اقدام به رصد برندینگ بصورت اختصاصی میکنند. ابتدا تحقیقات بازار انجام می شود. طراحان اطلاعات مربوط به بازار و رقبای بالقوه را کشف می کنند.

۳- طراحی لوگو

خیلی از افراد برندینگ و لوگو را یک مفهوم قلمداد میکنند در صورتیکه طراحی لوگو یکی از مراحل پیاده سازی برندینگ محسوب می شود. لوگو انواع مختلفی دارد که باید مناسب ترین آن را برای کارمان انتخاب کنیم.

۴- عناصر بصری

عناصر بصری مواردی هستند که میتوانند در کنار لوگوی شرکت شما به شخصیت دادن نام و فعالیت شما تاثیر بسزایی بگذارد. تعیین اینکه چه عنصر بصری مناسب کار شماست، نیاز به خلاقیت بالایی دارد.

۵- طراحی ست اداری مناسب

بعد از طراحی لوگو وتعیین رنگ سازمانی و همچنین تعیین عناصر بصری، نوبت به طراحی ست اداری میرسد. به عنوان مثال:
طراحی سربرگ، پاکت نامه، کارت ویزیت، کاتالوگُ بروشور، نمونه فاکتور و قرارداد، بنر های تبلیغاتی و ...

۶- پیاده سازی، رهگیری ، و اصلاح

یادتان باشد که این شمایید که به برندتان جان میبخشید. به برند خود وفادار باشید. به گفته جف بزوس موسس آمازون برند شما آن چیزیست که وقتی در اتاق نیستید مردم در مورد شما میگویند.

در رسلا ما با بررسی دقیق مفاهیم برندینگ که در بالا با آن آشنا شدید برای کسب و کار شما میپردازیم. سپس افراد مجموعه مامور  به پیاده سازی برنامه های این قسمت میشوند و طرح هایی مطابق با سلیقه شما تهیه میکنند.

 

ما با خود عهد کرده ایم تا کسب رضایت شما از کار دست نکشیم…