تجزیه و تحلیل بازاریابی

بخش اصلی در شروع هر طرح و فعالیت اقتصادی، تجزیه و تحلیل صحیح آن کسب و کار است.

آنالیز مارکتینگ چیست؟

تحلیل بازار، ارزیابی کمی و کیفی یک بازار است. تحلیل بازار هم از نظر حجم و هم از نظر ارزش آن. در این قسمت بخشهای مختلفی از جمله نوع مشتری و الگوی خرید آن، میزان رقابت و فضای اقتصادی، موانع ورود و تنظیم بازار را بررسی می کند.

اشراف به نقاط قوت

شناخت پتانسیل ها در هر کسب و کاری میتواند نگرشی صحیح برای تبیین الگوهای اقتصادی را برای ما فراهم کند. با شناخت ظرفیت های هر کسب و کاری میشود نگرشی وسیع نسبت به کاری که لازم است انجام شود بدست آوریم.

آگاهی از نقاط ضعف

اشراف کامل به کمبودها راهنمای خوبی برای تهیه بیزینس پلن میباشد. در ابتدای هر فعالیت اقتصادی لازم است تا ظرفیت ها در کنار نقاط قوت و ضعف مشخص شود تا بتواند به کاربردی ترین برنامه کاری ما را برساند.

تجزیه و تحلیل کسب و کار چه مواردی را در بر میگیرد؟

اهداف بخش تجزیه و تحلیل بازار از یک طرح تجاری این است که به سرمایه گذاران نشان دهد که:

  • شما بازار خود را می شناسید
  • بازار به اندازه کافی بزرگ است تا بتواند یک تجارت پایدار ایجاد کند

بازار هدف

بازار هدف نوعی مشتری است که شما در آن بازار هدف قرار می دهید. به عنوان مثال ، اگر جواهرات می فروشید ، می توانید یک متخصص عمومی باشید یا تصمیم بگیرید که در سطح بالا یا پایین بازار تمرکز کنید. این بخش زمانی مرتبط است که بازار شما دارای بخشهای واضحی با محرکهای مختلف تقاضا باشد.

تعیین اهداف تجاری

اهداف تجاری اهدافی است که پیش بینی می کند یک کسب و کار در یک بازه زمانی مشخص انجام دهد. شما می توانید برای شرکت خود به طور کلی و همچنین برای بخشهای خاص ، کارمندان ، مدیران و... یا مشتریان اهداف تجاری تعیین کنید

اندازه بازار

اندازه بازار به تعداد افراد یا شرکت هایی مربوط می شود که می توانند به عنوان خریداران بالقوه یک محصول یا خدمات مشخص حساب شوند. ارزیابی اندازه بازار می تواند برآوردی از اندازه مخاطب ، حجم بالقوه فروش و جریان درآمد به شما ارائه دهد.

نگاهی عمیق به رقبا

برای برتری در برابر رقبای خود ، باید درک درستی از فضای رقابتی خود داشته باشید تا بهترین مکان را برای برند خود در بازار پیدا کنید. دسته ای از رقبا سابقه خضوری بیشتر نسبت به شما دارند. برخی نیز تازه وارد هستند. استراتژی ما برای رصد هر دسته از رثبا محصر به فرد باید باشد. و متناسب فعالیت رقبا باشد.

در رسلا ما به بررسی دقیق مفاهیم بالا میپردازیم. بدنبال آن استراتژی های بلند مدت و کوتاه مدت برای مجموعه شما تبیین می کنیم. 

برنامه های راهبردی ما طی یک پروپوزال کامل با تعیین زمان بندی مشخص ارایه میشود. در مرحله بعد افرادی شامل طراح و گرافیست، متخصص تولید محتوا و متخصص سئو به انجام و پیاده سازی برنامه های از پیش تعیین شده مامور میشوند.

ما با خود عهد بسته ایم که تا کسب رضایت مشتری از کار دست نکشیم…