• خدمات دیجیتال مارکتینگ رسلا

خدمات دیجیتال مارکتینگ

در اینجا به شما میگوییم که چگونه در کنار کسب و کارتان خواهیم بود…

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال فعالیت هاییست که بخش های مختلفی چون:

بهینه سازی سایت بر اساس موتورهای جستجو، طراحی وبسایت، شبکه های اجتماعی، برنامه های تبلیغاتی، اس ام اس و ایمیل مارکتینگ و … را در بر میگیرد.

هر کسب و کار در بعد های مختلفی از دیجیتال مارکتینگ نیازمند فعالیت است. رسلا مدیا به عنوان یک آژانس دیجیتال مارکتینگ به دنبال آن است تا مناسب ترین برنامه های دیجیتال مارکتینگ را در ابتدا برای کسب و کار شما تعیین کند و به دنبال آن راه های تحقق آن را پیاده سازی و اجرا نماید.

در ادامه به خدمات تخصصی دیجیتال مارکتینگ در مجموعه رسلا مدیا خواهیم پرداخت…

آنالیز مارکتینک

آنالیز مارکتینگ چیست؟

تحلیل بازار، ارزیابی کمی و کیفی یک بازار است. تحلیل بازار هم از نظر حجم و هم از نظر ارزش آن. در این قسمت بخشهای مختلفی از جمله نوع مشتری و الگوی خرید آن، میزان رقابت و فضای اقتصادی، موانع ورود و تنظیم بازار را بررسی می کند.

اشراف به نقاط قوت

شناخت پتانسیل ها در هر کسب و کاری میتواند نگرشی صحیح برای تبیین الگوهای اقتصادی را برای ما فراهم کند. با شناخت ظرفیت های هر کسب و کاری میشود نگرشی وسیع نسبت به کاری که لازم است انجام شود بدست آوریم.

آگاهی از نقاط ضعف

اشراف کامل به کمبودها راهنمای خوبی برای تهیه بیزینس پلن میباشد. در ابتدای هر فعالیت اقتصادی لازم است تا ظرفیت ها در کنار نقاط قوت و ضعف مشخص شود تا بتواند به کاربردی ترین برنامه کاری ما را برساند.

تجزیه و تحلیل کسب و کار چه مواردی را در بر میگیرد؟

اهداف بخش تجزیه و تحلیل بازار از یک طرح تجاری این است که به سرمایه گذاران نشان دهد که:

 • شما بازار خود را می شناسید
 • بازار به اندازه کافی بزرگ است تا بتواند یک تجارت پایدار ایجاد کند

بازار هدف

بازار هدف نوعی مشتری است که شما در آن بازار هدف قرار می دهید. به عنوان مثال ، اگر جواهرات می فروشید ، می توانید یک متخصص عمومی باشید یا تصمیم بگیرید که در سطح بالا یا پایین بازار تمرکز کنید. این بخش زمانی مرتبط است که بازار شما دارای بخشهای واضحی با محرکهای مختلف تقاضا باشد.

تعیین اهداف تجاری

اهداف تجاری اهدافی است که پیش بینی می کند یک کسب و کار در یک بازه زمانی مشخص انجام دهد. شما می توانید برای شرکت خود به طور کلی و همچنین برای بخشهای خاص ، کارمندان ، مدیران و… یا مشتریان اهداف تجاری تعیین کنید

اندازه بازار

اندازه بازار به تعداد افراد یا شرکت هایی مربوط می شود که می توانند به عنوان خریداران بالقوه یک محصول یا خدمات مشخص حساب شوند. ارزیابی اندازه بازار می تواند برآوردی از اندازه مخاطب ، حجم بالقوه فروش و جریان درآمد به شما ارائه دهد.

نگاهی عمیق به رقبا

برای برتری در برابر رقبای خود ، باید درک درستی از فضای رقابتی خود داشته باشید تا بهترین مکان را برای برند خود در بازار پیدا کنید. دسته ای از رقبا سابقه حضور بیشتر نسبت به شما دارند. برخی نیز تازه وارد هستند. استراتژی ما برای رصد هر دسته از رقبا منحصر به فرد باید باشد. و متناسب فعالیت رقبا باشد.

در رسلا ما به بررسی دقیق مفاهیم بالا میپردازیم. بدنبال آن استراتژی های بلند مدت و کوتاه مدت برای مجموعه شما تبیین می کنیم.

برنامه های راهبردی ما طی یک پروپوزال کامل با تعیین زمان بندی مشخص ارایه میشود. در مرحله بعد افرادی شامل طراح و گرافیست، متخصص تولید محتوا و متخصص سئو به انجام و پیاده سازی برنامه های از پیش تعیین شده مامور میشوند.

در مجموعه رسلا

ما به تحقیق همه جانبه مسائلی که مطرح شد می پردازیم و نقشه راه توسعه بازاریابی آنلاین کسب و کار شما را تهیه میکنیم

برندینگ

تعریف برندینگ

طراحی برند در واقع ایجاد یک هویت تجاری است که کاملاً برند شما را نشان می دهد. یک طراح برند می تواند عناصری را ایجاد کند که به طراحی برند تجاری شرکت شما شکل می دهد و عملا نمایانگر شخصیت برند شما است.

۶ گام برای یک برندینگ موفق

۱- اهداف تجاری برند

طراحان به هیچ عنوان نمیتوانند ایده های تجاری شما را تعیین کنند. پس اهداف تجاری برند خود را به طور کاملا مشخص کنید و از مشاوران حرفه ای کسب و کار نیز بهره بگیرید.

۲- تحقیق فضای کسب و کار

بعد از تعیین اهداف، طراحان اقدام به رصد برندینگ بصورت اختصاصی میکنند. ابتدا تحقیقات بازار انجام می شود. طراحان اطلاعات مربوط به بازار و رقبای بالقوه را کشف می کنند.

۳- طراحی لوگو

خیلی از افراد برندینگ و لوگو را یک مفهوم قلمداد میکنند در صورتیکه طراحی لوگو یکی از مراحل پیاده سازی برندینگ محسوب می شود. لوگو انواع مختلفی دارد که باید مناسب ترین آن را برای کارمان انتخاب کنیم.

اصول طراحی لوگو

۴- عناصر بصری

عناصر بصری مواردی هستند که میتوانند در کنار لوگوی شرکت شما به شخصیت دادن نام و فعالیت شما تاثیر بسزایی بگذارد. تعیین اینکه چه عنصر بصری مناسب کار شماست، نیاز به خلاقیت بالایی دارد.

۵- طراحی ست اداری مناسب

بعد از طراحی لوگو وتعیین رنگ سازمانی و همچنین تعیین عناصر بصری، نوبت به طراحی ست اداری میرسد. به عنوان مثال:
طراحی سربرگ، پاکت نامه، کارت ویزیت، کاتالوگُ بروشور، نمونه فاکتور و قرارداد، بنر های تبلیغاتی و …

۶- پیاده سازی، رهگیری ، و اصلاح

یادتان باشد که این شمایید که به برندتان جان میبخشید. به برند خود وفادار باشید. به گفته جف بزوس موسس آمازون برند شما آن چیزیست که وقتی در اتاق نیستید مردم در مورد شما میگویند.

در مجموعه رسلا

با رعایت اصولی که به آن پرداخته شد، در مجموعه رسلا ما به خلق هویت بصری مجموعه شما میپردازیم و تا نزدیک شدن به سلیقه شما از تمام ظرفیت های خود کمک میگیریم.

ما با خود عهد کرده ایم تا کسب رضایت شما از کار دست نکشیم

طراحی وبسایت

چرا به وبسایت نیاز داریم ؟

داشتن یک وبسایت مناسب می تواند زمینه ارتباط شما با مشتریانتان را به بهترین نحو محیا کند. امروز مشتریان از روی وبسایت شرکت ها و مجموعه ها در مورد آنها قضاوت میکنند. اگر به دنبال تعامل مناسب با مخاطبین خود هستید حتما به فکر داشتن یک وبسایت مناسب کار خود افتاده اید. ما به شما در این راه کمک میکنیم.

انواع وبسایت ها

وبسایت های کاتالوگی که مانند یک کاتالوگ آنلاین میباشد.

وبسایت های پویا با قابلیت تعامل بیشتر با مخاطبین: سایت های شخصی، شرکتی، خبری و …

سایت های فروشگاهی به همراه درگاه های پرداخت آنلاین

سایت ها و اپلیکیشن های تحت وب

وبسایت مناسب کار ما چه نوع وبسایتی است؟​

طراحی ساده

با نگاه به سایت های موفق خیلی راحت درمیابیم که سادگی در طراحی نقطه مشترک تمامی آنهاست. مخاطبین حین بازدید سایت نباید سردرگم شوند و به محتوای ما به راحتی دسترسی داشته باشند.

طراحی ریسپانسیو

در دنیای تکنولوژی مخاطبین ما با دستگاه های مختلفی از جمله گوشی های هوشمند و تبلت ها نیز از سایت ما بازدید میکنند. . در طراحی وب سایت باید به ریسپانسیو بودن سایت در گوشی و تبلت نیز توجه کرد.

سئو دوست بودن سایت

در حین طراحی سایت باید به مسایل مربوط به سئو نیز توجه کرد. اینکه سایت ما در چه کلید واژه هایی قصد دارد در گوگل بالا بیاید مسئله ایست که در حین طراحی آن باید به آن توجه کرد.

در مجموعه رسلا

در رسلا ما به بررسی دقیق مفاهیم بالا میپردازیم. بدنبال آن بهترین نوع وبسایت را برای مجموعه شما انتخاب می کنیم.

در مرحله بعد افرادی شامل طراح و گرافیست، متخصص تولید محتوا و متخصص سئو در کنار طراح وبسایت به انجام و پیاده سازی برنامه های از پیش تعیین شده مامور میشوند.

ما با خود عهد بسته ایم که تا کسب رضایت مشتری از کار دست نکشیم

سئو (بهینه سازی سایت بر اساس موتورهای جستجو)

SEO مخفف Search engine optimization، به معنای بهینه سازی سایت بر اساس موتورهای جستجو می باشد.
یه زبانی ساده تر، سئو یک ابزار، تکنیک یا مهارت است و به شما برای بهتر و بیشتر دیده شدن در موتور های جستجو و کنار زدن رقبا کمک می کند.
به عنوان مثال شما در حوزه طراحی سایت فعالیت می کنید و سایتتان از سئو بالایی برخوردار است. با سرچ کردن کلمه دیجیتال مارکتینگ، ابتدا سایت و محتواهای مرتبط شما، به دلیل داشتن رتبه های بالا در گوگل به مخاطب نشان داده می شود.

این قضیه در ویدیو های یوتیوب، پیج ها و پست های اینستاگرام و.. نیز صدق می کند.

سئو چیست؟

هدف اصلی سئو قرار گرفتن کلید واژه های اصلی کسب و کار شما در صفحه اول گوگل میباشد

انواع سئو کدام اند:

سئو به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم می شود. با اینکه بسیار متفاوت اند اما مکمل یکدیگرند.

 • سئوداخلی (on page SEO) چیست؟

برای رتبه بندی در گوگل اهمیت دارد. در نتیجه از نظر تکنیکی مستقیما ساختار سایت و محتوای داخل آن را هدف قرار می دهد. به عنوان مثال: کلید واژه ها، لینک سازی داخلی و..

تصور کنید که سایت شما محتوای جذاب و قابل قبولی ندارد. در نتیجه مخاطب وارد سایت شما شده اما به سرعت از آن خارج می شود. گوگل این عمل را “فرار کاربر” تلقی می کند.

در نتیجه هرچه کاربران مدت زمان کمتری در سایت شما باشند و زودتر خارج شوند، رتبه شما در گوگل پایین تر می آید.

 • سئو خارجی (off page SEO) چیست؟

به هر آنچه که خارج از سایت است، توجه دارد. به عنوان مثال: فعالیت در بلاگ ها، شبکه های اجتماعی مختلف، استفاده از بک لینک ها و…

تصور کنید که سایت شما حاوی محتوای بسیار خوب و جذابی است. اما روی سئوی خارجی و ظاهر آن هیچ سرمایه گذاری نکرده اید. یا از هیچ بک لینکی استفاده نکرده اید، در شبکه های اجتماعی متفاوت حضور فعالانه ندارید و…

در نتیجه با این که محتوای ارزشمندی داخل سایت دارید اما نظر مخاطبین جلب نمی شود.

در مجموعه رسلا:

اقدامات زیر جهت ارتقای سئو سایت شما انجام میگیرد:

 • تعیین استراتژی های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت
 • اصلاح ساختار سئو داخلی
 • تعیین کلمات کلیدی پر بازدید
 • تولید محتوای منظم طبق تقویم محتوایی
 • ریپورتاژ، لینک و بک لینک سازی دقیق
 • تبلیغات کلیکی (Adwords)
 • راه اندازی google analytics و
 • google search console
 • نظم و پیوستگی در انجام فعالیت های سئو
شبکه های اجتماعی

بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی

موفقیت در بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی، به حضور فعال، تولید محتوای مناسب و ارتباط پیوسته با مخاطبین بستگی دارد

رسیدن به جامعه هدف گسترده

با بازاریابی شبکه های اجتماعی جامعه هدف و مشتریان ما به طور چشمگیری افزایش می یابند. توسط این پلتفرم ها ما میتوانیم خدماتمان را در وسیع ترین شکل خود گسترش دهیم.

اعتماد سازی در مخاطب

با تولید محتوای درست و اصولی و پیروی از اصول اساسی در شبکه های اجتماعی، ما به راحتی می توانیم اعتماد مشتریان خود که ارزشمندترین سرمایه هر کسب و کاری است را بدست آوریم.

کدام شبکه های اجتماعی مناسب کسب و کار ماست؟

امروزه شبکه های اجتماعی مختلفی وجود دارند. اینکه اهداف کسب و کار ما چیست و کدام یک از شبکه های اجتماعی مناسب فعالیت ماست مطلبی است که باید دقیقا بررسی شود

شبکه های اجتماعی

لینکدین

لینکدین یک پلتفرم اجتماعی برای کسب و کار است. به عبارتی افراد و شرکت ها با فعالیت در آن به نوعی خود را بین مخاطبین و همینطور متخصصین حوزه فعالیت خود معرفی میکنند و ارتباطات کاری خود را برقرار میکنند.

تلگرام​

به احتمال خیلی زیاد شما که کاربر ایرانی این سایت هستید تلگرام را بخوبی میشناسید. همین نکته مهم اهمیت این شبکه اجتماعیست. البته نمی توان به محدودیت هایی که امروزه در تلگرام بوجود آمده است اشاره نکرد. بسته به نوع فعالیت شما همچنان تلگرام میتواند یک بستری بسیار مستعد برای ارتقای کسب و کار شما باشد.​

اینستاگرام

اینستاگرام به عنوان محبوب ترین پلتفرم اجتماعی در ایران است. طبق آمار های مرکر اینفوگرافیک ایران پیش بینی میشود اینستاگرام بیش از ۲۰ میلیون کاربر ایرانی دارد، این یعنی نزدیک به ۳ درصد کل مخاطبین اینستاگرام. به همین دلیل امروز اینستاگرام به یکی از ابزار های قوی برای بازاریابی تشکیل شده و بسیاری از شرکت ها و فروشگاه ها خدمات خود را در این شبکه اجتماعی عرضه می کنند. امکانات خاصی که اینستاگرام برای پیج های بیزینسی خود می دهد زمینه فعالیت اقتصادی را در آن به طور چشمگیر افزایش می دهد.

آموزش اینستاگرام

واتساپ

واتساپ به عنوان محبوب ترین پیام رسان در بسیاری از کشور های دنیا میباشد. در ایران نیز از واتساپ به شکل گسترده ای استفاده می شود. اگر چه واتساپ دارای محدودیت های سوال برانگیز است اما نمیتوان اثرگذاری آن در فضای کسب و کار را نادیده گرفت.

فیس بوک

فیس بوک قدیمی ترین و پرمخاطب ترین شبکه اجتماعی در دنیا میباشد. استفاده از فیسبوک در تجارت های بین المللی امری ضروری و بسیار کاربردی است. در ایران به دلیل محدودیت هایی که وجود دارد. بیزینس های داخلی کمتر از این پلتفرم اجتماعی استفاده میکنند.

مراحل انجام کار در رسلا مدیا:

ما در مجموعه رسلامدیا به بررسی دقیق پلتفرم های اجتماعی بالا برای کسب و کار شما می پردازیم. با در نظر گرفتن اهداف کسب و کار شما اقدام به راه اندازی شبکه اجتماعی مناسب میکنیم.

بعد از مشخص کردن اهداف، به تبیین استراتژی های کاربردی برای رسیدن به آن اهداف میپردازیم و در انتها گروهی از نفرات مجموعه رسلا مامور به پیاده سازی برنامه های مشخص شده (مطابق با برنامه زمانبندی ارائه شده) می شوند.

ما با خود عهد بسته ایم تا رسیدن به رضایت مشتری از کار دست نکشیم

تولید محتوای تخصصی

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا در جهان امروز که رسانه ها نقش مهمی در ذهن افراد به جا می گذارند اهمیت بسیاری یافته است. تعریفی که برای تولید محتوا می توان ارائه کرد عبارت است از ارائه ی یک سری اطلاعات عمومی یا تخصصی در قالب های مختلف متنی یا چندرسانه ای در فضاهای گوناگون که نیاز مخاطب را برای کسب اطلاعات مورد نیاز رفع کند.

چرا نیاز به تولید محتوا داریم؟

 1. محصولات یا خدمات شما تخصصی است و شناساندن آن به مشتری تبلیغات پیچیده و مفصل تری را می طلبد.
 2. مخاطب و خریدار محصولات یا خدمات شما نیازمند جزئیات بیشتری در مورد کار شما است.
 3. تولید محتوا شیوه ای هوشمندانه برای اعتمادسازی در مشتریان بالقوه با بیان دقیق، علمی و جامع جزئیات است.
 4. در دنیایی که علم بخ طور فزاینده ای در حال گسترش است، ارائه ی اطلاعات به روز به مخاطب، می تواند ارزشمندترین و سطح بالاترین هدیه تبلیغاتی شما باشد که اعتبار شما را نیز نزد آن ها بالاتر می برد.
 5. مهمتر از همه دیده شدن بیشتر و بهتر وبسایت و صفحات مجازی دیگرمان که شما را به مخاطبان بیشتری می شناساند ودر برندسازی موفقتان بسیار موثر است. به عبارتی سئو و تولید محتوا ارتباط تنگاتنگی دارند. چرا که الگوریتم های فضای مجازی به گونه ای است که هرآنچه را مخاطب بیشتر بپسندد، بیشتر دیده می شود.

ما در رسلا مدیا چه خدماتی ارائه می دهیم؟

دپارتمان تولیدمحتوای رسلامدیا با بهره گیری از افرادی خلاق، خوشفکر و متخصص در زمینه های مختلف، قادر است محتوای مورد نیاز برای دیجیتال مارکتینگ موفق شما را فراهم آورد. محتوا باید قادر باشد پیچیده ترین و به روز ترین مفاهیم علمی را به زبانی ساده و قابل بهره برداری ارائه دهد.

محتوای متنی

محتوای متنی باید به گونه ای باشد که مخاطب را از نظر اطلاعات مورد نیازی که باعث شده است به آن مطلب مراجعه کند، رفع کند. محتوای متنی می تواند در بسترهای مختلف از جمله وبسایت، صفحات مجازی و شبکه های اجتماعی منتشر شود.

محتوای چندرسانه ای

محتوای چندرسانه ای شامل تیزرهای تبلیغاتی، کلیپ های آموزشی، موشنگرافی، اینفوگرافی، پادکست های صوتی و … هستند. این نوع محتوا باید به صورت خلاصه، مختصر و مفید اطلاعات را به مخاطب ارائه دهد و قادر است به طوری عمیق و موثر در ذهن او نفوذ کند.

عکاسی

عکس خوب برای پیاده سازی پروژه های تبلیغاتی و بازاریابی یکی از مسایل بسیار مهم است. بدون عکاسی حرفه ای تبلیغات تولید شده رنگ و بوی حرفه ای نخواهند داشت.  در مجموعه رسلا مدیا با بهره گیری از تجهیزات و امکانات مدرن خود قادر به انجام انواع پروژه های عکاسی صنعتی٬ عکاسی خبری٬ عکاسی مدلینگ، پرسوناژ و غیره هستیم. خلاقیت در شکار لحظه های ماندگار٬ دید متفاوت و هنر ویرایش تصاویر نقاط قوت تیم عکاسی ما می باشد.

ویژگی های خدمات ما:

 • استفاده از جدیدترین تجهیزات نور، عکاسی و فیلمبرداری
 • استفاده از کاملترین تجهیزات صدابرداری
 • استفاده از کادر متخصص با رعایت اصول صحیح عکاسی و تیزر سازی
 • تهیه محتوای مناسب برای پلتفرم های مختلف (یوتیوب، اینستاگرام، فیسبوک و…)
 • ادیت و مونتاژ حرفه ای
تمامی حقوق سایت برای دیجیتال مارکتینگ رسلا محفوظ است.